Економіка

Державна машина досить неповоротка і не встигає за змінами – Михайло Поживанов

За півроку повномасштабної війни матеріальне становище українців суттєво погіршилося.

За півроку повномасштабної війни матеріальне становище українців навіть у так званих «тилових» регіонах країни суттєво змінилося. Шалений курс долара, недешеві комунальні платежі, падіння або повна зупинка багатьох галузей виробництва негативно позначилися на рівні життя в нашій країні.

У свою чергу, чим менше українці купують, тим гірше становище малого та середнього бізнесу, орієнтованого насамперед на роботу з населенням. Тому зараз, згідно зі статистикою, середній українець досить бідний, і свою зарплату витрачає в основному на їжу. А ще є і квартплата, і проїзд, і одяг…

Яких заходів можна вжити державі, щоб хоч трохи вирівняти цю ситуацію в нинішніх вкрай тяжких умовах, розповів екс-заступник міністра економіки, професор Михайло Поживанов, який зараз керує міським осередком ВО «Батьківщина» в Одесі.

«Державна машина з початком війни не встигає швидко відреагувати на умови, що кардинально змінилися, тому багато речей робляться не дуже правильно – як у кадровій політиці, так і в економічній та податковій сферах. Наприклад, сьогодні у Львівській чи Закарпатській областях можна нічого не змінювати та навіть збільшувати податки. Але щодо Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Одеської – як можна виставляти тут податки на землю, виставляти податки на нерухомість? Це безглуздо, адже таким чином держава «вбиває» останніх власників», — заявив експерт.

На думку Михайла Поживанова, якщо влада хоче покращити економічну ситуацію в країні, то в першу чергу потрібно знизити тиск на працюючих українців.

«Якщо ви хочете зберегти людей, то необхідно терміново знизити податок у 19,5%, який зараз утримується з усіх працюючих українців із Фонду заробітної плати. 18% – це податок на доходи фізичних осіб та 1,5% – військовий збір. Влада має знизити цей податок із 19,5% хоча б на 11,5%, щоб люди, у яких і так невеликі зарплати, хоч щось відчули у своєму гаманці. Я впевнений, що нормальний керівник знижувати людям зарплату не буде, і вони отримають якусь надбавку. Адже все одно ці зайві гроші в сьогоднішній ситуації підуть тільки на оплату комунальних послуг або на продукти харчування», — підкреслив він.

За словами експерта, викликає здивування і політика Національного банку України в умовах воєнного стану.

«Раціональніше повністю відпустити валютний курс у вільне плавання, зробити його ринковим, а не штучно регулювати. Адже таким чином підприємства з самого початку ставлять у нерівні умови. Виходить, що ті, кому держава дозволяє займатися так званим критичним імпортом, їм дозволено купувати долар за офіційним курсом 36 гривень. А решті людей та бізнесу доводиться купувати його по 41 гривні. Тобто, одні підприємства, по суті, отримують до прибутку зайві 10% просто з повітря, а інші зазнають збитків», — підсумував Михайло Поживанов.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top