Агро

«Зерновий коридор» продовжив роботу після виходу з угоди Росії

З портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» сьогодні вийшли 12 суден з 354,5 тис. тон агропродукції

У понеділок, 31 жовтня, на третій день після заяви Росії про вихід із зернової угоди, з українських портів вийшли 12 суден із зерном.

«З портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» сьогодні вийшли 12 суден з 354,5 тис. тон агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Серед них балкер IKARIA ANGEL з українською пшеницею для Ефіопії, яка знаходиться на межі голоду. Це сьоме судно, зафрахтоване в рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН», – повідомили у Міністерстві інфраструктури України.

Посередники зернової угоди — Туреччина та ООН — сподіваються на її продовження та запланували переговори з Москвою. Кремль попереджав, що без його згоди експорт стане «ризикованим, небезпечним і негарантованим», але дверима ляскати поки що не поспішає.

Нагадаємо, що до середини літа російський флот блокував українські порти. Близько 20 млн тон зерна виявилися замкненими, ціни на світовому ринку зросли, бідні країни постали перед загрозою дефіциту продовольства. За посередництва ООН блокаду вдалося зняти, і з 1 серпня Україна експортувала понад 9 млн. тон зернових.

Проте з того часу ситуація на фронті складається не на користь агресора, і Росія зазнає однієї невдачі за іншою. У відповідь Путін розпорядився бомбардувати цивільну критичну інфраструктуру, насамперед електростанції, а 29 жовтня відмовився від зернової угоди.

Однак у понеділок з українських портів вийшли ще 12 суховантажів із 355 тис. тонами зерна. За умовами зернової угоди, всі суховантажні судна проходять інспекцію на рейді в Стамбулі. У понеділок її проводили лише представники ООН та Туреччини, тоді як зазвичай до них приєднувалися інспектори з Росії та України.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що продовжить виконувати свою частину угоди.

«Спільними зусиллями ми пом’якшили світову продовольчу кризу, — сказав він у понеділок. — І навіть якщо Росії тепер поводиться нерішуче, тому що їй угода не принесла такої ж користі, ми продовжимо докладати рішучих зусиль на користь всього людства».

У свою чергу прес-секретар Путіна Пєсков у відповідь на запитання російських агентств щодо можливості продовження експорту зерна з України без участі Росії відповів: «В умовах, коли Росія говорить про неможливість гарантувати безпеку судноплавства у зазначених районах, така угода навряд чи реалізована, і вона набуває іншого характеру: набагато ризикованішою, небезпечнішою та негарантованою».

А на запитання, чи закрита зернова угода остаточно, сказав: «По лінії дипломатичного та інших відомств продовжуються контакти з турецькою стороною, а також з ООН».

У свою чергу в Єврокомісії заявили, що Росія має повернутися в угоду і забезпечити морські гуманітарні коридори для постачання їжі світу. Вихід Росії з угоди ставить під загрозу головний маршрут експорту зерна і добрив, які є такими необхідними для боротьби з продовольчою кризою, викликаною війною Росії проти України.

ЄС пообіцяв продовжити розширювати річкові, залізничні та автомобільні маршрути експорту з України. З травня по них було поставлено щонайменше 14 млн тон сільськогосподарської продукції, повідомила Єврокомісія.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top